27 września 2018

Wrocławskie ZOO przed Afrykarium.

Fot: Internet. 
Czy ktoś z was pamięta jeszcze wrocławski ogród zoologiczny przed powstaniem Afrykarium? Dla tych co zapomnieli opublikowałem wyjątkową mapę znalezioną w sieci. Przedstawia ona ZOO z przed wielu lat. Warto szczegółowo ją przejrzeć, gdyż dziś wiele wybiegów jest zamieszkiwana przez inne zwierzęta. Obecnie na wybiegu watussi są oryksy szablorogie, jaków już nie ma, a ich wybieg służy arui angolskim. Antylopy nilgau obecnie mieszkają same, a sitatungi dzielą swój dom z kobami defassa. Na miejscu kobów dziś są krowy watussi.

Wybieg bydła szkockiego obecnie zamieszkiwany jest przez żubry. Obok stawu pelikanów jest wybieg magotów, muflonów, rysi i niedźwiedzi brunatnych. Sąsiadami żubrów są dzisiaj okapi a nie bantengi. Nie ma już tak zwanego czaplińca. W ogrodzie nie zobaczymy już kułanów. Ich wybieg służy bantengom. Na miejscu żyraf są dzisiaj nosorożce indyjskie. Jeden z wybiegów dla zebr obecnie zajmowany jest przez kangury, a na miejscu kangurów są lemury. Niedźwiedzie, które były obok basenu fok zostały zabrane. Na ich miejscu wybudowano nowe woliery dla panter śnieżnych i mglistych. Budynek wielkich kotów i małych drapieżników obecnie stoi pusty. Wybieg oryksów obecnie służy za dom takinom, jeleniom Alfreda i manulom. Antylop szablorogich już nie ma. Obok twierdzy niedźwiedzia nie ma już wybiegu dla rysia. Daniele mieszkają same, a sarny opuściły ZOO. Stary wybieg nosorożców został połączony z obecnym wybiegiem dla słoni.

Teren Afrykarium dawniej był zielony i służył lokalom gastronomicznym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Zapraszamy do ZOO pod Kielcami

Zapraszamy do ZOO pod Kielcami
Prawie 120 gatunków zwierząt, tereny reekraacyjne, gatunki zagrożone wyginięciem, 23 ha pięknego parku, sala bankietowa. Musisz to zobaczyć.