30 września 2018

Wymiana nosorożców we wrocławskim ZOO.

Fot: Gellinger Eska Radio Wrocław
Wrocławski Ogród Zoologiczny chciałby podjąć się hodowli nosorożca indyjskiego. Obecnie jest to nie niemożliwe ponieważ w ZOO mieszkają dwa samce. Wkrótce ma się to zmienić, gdyż jeden z nich opuści ogród, a na jego miejsce przyjedzie samica. Obecnie pracownicy przygotowują wybieg pod przyszłą lokatorkę. 

Jeden z samców po wyjeździe z Wrocławia uda się w podróż do jednego z hiszpańskich ogrodów zoologicznych. 

Nosorożce indyjskie mieszkające we Wrocławiu mają po 8 lat. Główny koordynator gatunku wyraził zgodę na hodowlę tych zwierząt na Dolnym Śląsku. Rozmnażanie tego nosorożca jest jedyną szansą na uratowanie go przed całkowitą zagładą. Na wolności jest ich tak mało, że gatunkowi grozi całkowite wymarcie. Najczęściej giną one z rąk kłusowników, nad którymi rządy krajów azjatyckich nie panują. 

Samica nosorożca przyjedzie do Wrocławia z francuskiego ZOO. Opiekunowie liczą, że samiec o imieniu Manas szybko zadziała i będzie z tego potomstwo. Po trwającej 11 miesięcy ciąży na świat przychodzi jedno 40 kilogramowe zwierze. Nosorożce dziennie zjadają do 25 kilogramów pożywienia. 

W Polsce nosorożca indyjskiego zobaczymy również w Warszawie. W stolicy udało się rozmnożyć go i to bodajże trzy razy. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

Zapraszamy do ZOO pod Kielcami

Zapraszamy do ZOO pod Kielcami
Prawie 120 gatunków zwierząt, tereny reekraacyjne, gatunki zagrożone wyginięciem, 23 ha pięknego parku, sala bankietowa. Musisz to zobaczyć.